Лінь, апатія, депресія / Laziness, apathy, depression
Березень 28, 2019
Майстер-клас “Особиста життєва енергія: визначити, усвідомити, віднайти”
Квітень 16, 2019

Енкопрез, він же ж ендопрез – не здатність контролювати випорожнення калу, зазвичай більше спостерігається у дітей. У дорослих може бути викликано органічними порушеннями (тріщини прямої кишки, травми, пухлини, ви падіння прямої кишки). Розлад, що найбільше притаманний хлопчикам, ніж дівчаткам.

Найчастіше виникає до п’яти років. Одними із причин виникнення є:

-особливості привчання до гігієни і як наслідок, спротив дитини дотримуватися соціальних норм;

-своєрідний спосіб проявити злість та агресію – як бунт проти психологічно важкої ситуації, яку дитина не в змозі по іншому відреагувати (розлучення батьків, сексуальний абюз). Може загострюватися у стресових ситуаціях.

Розглянемо першу, вищесказане причину. Які ж можуть бути особливості привчання до гігієни. До прикладу, коли мама перфекціоніст і бридиться будь-яких проявів того, що дитина сходила у туалет (покакала) у трусики. Щоб навчити такого малюка соціальним нормам, мама тицяє дитину носом в какашки, б’є її. Або, привчати до горщика малюка починають зарано, у віці 8-9 місяців.

Ендопрез, як бунт – дитина, у такий спосіб пробує звернути увагу дорослих на те, що в сімейній системі відбуваються зміни, які її (дитину) роблять нещасною. До того ж, під час таких змін дитина може злитись, а мама зайнята своїми переживаннями і не може витримати дитячої агресії.

Що робити? В першу чергу, звернутися до кількох вузьконаправлених спеціалістів: гастроентеролог, невропатолог та психолог. І ні в якому випадку не сваріть, і не звинувачуйте дитину – вона це робить несвідомо (наприклад, як говорити крізь сон).Будьте люблячими, приймаючими і терплячими батьками – це найкращий рецепт для щасливої і здорової дитини.

Free WordPress Themes